niedziela, 3 kwietnia 2016

Zakwaszenie organizmu – pojęcie często nieznane

Wiele ludzi nie wie czym jest zakwaszenie organizmu i jak wpływa na nasze zdrowie. Nigdy żaden lekarz mi o tym nie powiedział a Wam? To dziwne ponieważ od równowagi zasadowo-kwasowej naszego organizmu zależy to jaką mamy odporność, jaki mamy nastój, jak się czujemy i wyglądamy. Ten temat stał się dla mnie znajomy dopiero jak przestałam polegać tylko na lekarzach i zaczęłam szukać na własną rękę informacji o tym w jaki sposób tak naprawdę należy dbać o zdrowie.

Zacznę od wytłumaczenia czym jest zakwaszenie. W organizmie występuje coś takiego jak równowaga kwasowo-zasadowa. Sposób odżywiania wpływa na to czy ta równowaga jest zachowana. Niestety bardzo często ta równowaga jest zaburzona w kierunku kwasowości i wtedy dochodzi do zakwaszenia organizmu, które objawia się różnymi chorobami. W dzisiejszych czasach wielu z nas narzeka na złe samopoczucie nie zdając sobie sprawy, że zakwaszenie jest tego przyczyną. Dostajemy skierowanie na badania krwi i moczu, wyniki są prawidłowe po czym stwierdzamy, że się starzejemy i tak już musi być - nic bardziej mylnego.

Medycyna konwencjonalna nauczyła nas, że jeżeli boli nas głowa lub mamy alergie to bierzemy tabletkę. Natomiast nikt nas nie informuje o tym, że takie tabletki jak również przykładowo witamina C (syntetyczna), zakwasza organizm. Trzeba wspomnieć również o tym, że stres który jest w dzisiejszych czasach tak bardzo powszechny, picie dużych ilości kawy i czarnej herbaty, palenie papierosów, picie alkoholu, zbyt krótki sen, picie zbyt małej ilości dobrej jakościowo wody, robi dokładnie to samo.

Skutkami zakwaszenia organizmu są bóle głowy, podatność na infekcje, senność, częste zmęczenie, bóle stawów, refluks żołądkowo-jelitowy, zaparcia, biegunka, wzdęcia, gazy, bóle kręgosłupa, podatność na depresje, brak koncentracji, opuchlizny, sucha skóra, problemy z cera, łamliwe paznokcie, wypadanie włosów, nieprawidłowe ukrwienie rąk i nóg. Długoterminowe zakwaszenie prowadzi do poważnych konsekwencji tj. nowotwór, miażdżyca, cukrzyca, nadciśnienie, osteoporoza, grzybica, reumatyzm, zawał serca, migreny, przyśpieszone starzenie się organizmu. Osoba, która nie jest zakwaszona nie ma dolegliwości tego typu.

 Chcąc przywrócić równowagę kwasowo-zasadową, w pierwszej kolejności musimy być świadomi tego że coś takiego zachodzi w naszym organizmie oraz przejść kurację odkwaszającą. Zaczynamy od zmiany nawyków żywieniowych. Jemy regularnie, wartościową żywność. Wyróżniamy produkty zasadotwórcze oraz kwasotwórcze, na to trzeba zwrócić uwagę i odpowiednio bilansować dietę. Jeżeli jesteśmy bardzo często narażeni na stres należy coś zrobić, aby ten stres wyeliminować, przykładowo przez medytacje lub innego rodzaju techniki relaksacyjne.  Nasze zdrowie zależy nie tylko od sposobu odżywiania, musimy być świadomi, że stres bardzo silnie zakwasza organizm.  Przy silnym zakwaszeniu bardzo dobrze sprawdza się dieta oczyszczająca, tak zwany detox.

Po przeprowadzonej kuracji odkwaszającej ważne jest to aby właściwie się odżywiać i aby zadbać o odpowiedni styl funkcjonowania, w przeciwnym razie przywrócimy organizm do poprzedniego stanu. To jest cała tajemnica o której często się nie mówi. Dlatego zanim weźmiesz kolejną tabletkę zastanów się czy lepiej nie zastąpić jej receptą jaką jest dieta oczyszczająca. Następny artykuł dokładniej wyjaśni jak przywrócić równowagę kwasowo-zasadowoą.

Kolejny wpis: Odkwaszenie organizmu kluczem do odzyskania sił witalnych



Jeżeli chcesz podążać drogą do zdrowia, kliknij poniżej w "Polub tę stronę".